دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
همزمان با بزرگداشت روز جهانی زن جشن میلاد صدیقه کبری و نشست تخصصی ویژه ولادت حضرت زهرا (س)روز زن در با عنوان بزرگداشت مقام مادر در هراره برگزار شد //// اقبال دانشجويان آفريقايي از تحصيل در ايران : دانشجوی آفریقایی بورسیه شده توسط رایزنی فرهنگی در دانشگاه اصفهان :« براي رسيدن به ايران ما يك قرن راه داريم» //// برگزاري مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد آل مخمد (ص)//// در ديدار با رييس دانشگاه زنان آفريقا طرح شد: توسعه همكاريهاي علمي با دانشگاههاي آفريقا اولويت اول رايزني فرهنگي است.


  چاپ        ارسال به دوست

در ایام ولادت بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

رایزن فرهنگی ج.اا. در زیمبابوه با خواهران « بنیاد السلام» دیدار کرد

در ایام میلاد مسعود دخت نبی مکرم اسلام، صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) رضا عسگری رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ا در زیمبابوه، صبح روز شنبه نوزدهم اسفند ماه، در جمع خواهران بنیاد اسلامی « السلام» شرکت کرده و با آنان به گفتگو پرداخت.

در ابتدای این دیدار ابویوسف که عضو هیئت موسسین این بنیاد می باشد ضمن خوش آمدگویی و تشکر از رایزنی فرهنگی بخاطر توجه و اهتمام به گروههای مسلمان علاقمند به یادگیری معارف اهل البیت (ع) به نحوه شکل گیری و استمرار فعالیتهای این بنیاد جدید التاسیس پرداخت و اهداف آن را برشمرد. وی گفت: "هدف اصلی تشکیل این گروه توانمند سازی زنان مسلمان از طریق آموزش و تعلیم معارف برای مواجهه با مشکلات و سختیهای مادی و معنوی زندگی بوده است که خوشبختانه با استقبال و حمایت بسیار خوبی از سوی رایزنان پیشین فرهنگی روبرو بوده ایم و تاکنون توانسته ایم به کار خود ادامه دهیم و امیدواریم با مدیریت جدید رایزنی بتوانیم همچنان به فعالیت خود ادامه داده و به پیش برویم".

سپس « حبیبه » یکی دیگر از اعضای این تشکل با برشمردن موانع و مشکلات موجود گفت:" شرایط زندگی در کشور زیمبابوه از همیشه سخت تر شده است و برای اعضای این تشکل که بیشتر از زنان نان آور خانه و ایتام تشکیل شده، تامین مایحتاج اولیه زندگی کاری بسیار دشوار و در برخی اوقات کاملاً شکننده و خردکننده است". وی در ادامه افزود: "حالا فرض کنید که زنی که نان آور یک خانواده چند نفره است و مثلاً به سبب بیماری و یا بیکاری شوهرش یک تنه بار خانواده را به دوش می کشد چگونه می تواند در کلاسها حضور بهم رساند در حالی که حتی کرایه وسیله نقلیه را برای آمدن و بازگشتن به خانه ندارد".

پس از معرفی اعضای هیئت مدیره این بنیاد، رضا عسگری رایزن فرهنگی، ضمن تایید این حرکت ارزشمند در جهت توانمند سازی بانوان مسلمان ، آن را گامی به سوی ایجاد خانواده ای مستحکم تر، فرزندانی تحصیلکرده تر و در نهایت نسلهای برتر و جامعه ای فرهیخته تر و افرادی سودمند تر برای جامعه و نسلهای بعدی دانست. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیث ثقلین به تشریح این روایت متواتر در میان اهل تسنن و تشیع پرداخت و گفت:" با توجه به اشاره رسول گرامی اسلام به همراهی این دو ثقل بزرگ اسلام می توان دریافت که تمسک همگن و همیشگی به این دو پدیده مبارک می تواند مایه ی سعادت و رستگاری مسلمانان باشد".

 بخش بعدی این دیدار به پیشنهاد رایزن فرهنگی به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد. وی در پاسخ به یکی از سوالات در مورد تفاوتهای میان تشیع و تسنن گفت: تفاوت میان این مذاهب اسلامی هرچه که باشد در جهان معاصر و وضعیت فعلی مسلمانان که شدیداً نیازمند وحدت و یگانگی هستند ، به اندازه مشترکات این دو مذهب که همانا اعتقاد به وحدانیت خداوند بزرگ و نبوت پیامبر رحمت محمدبن عبدالله(ص) و بسیاری مشترکات دیگر است دارای اهمیت و ارزش نمی باشد. وی افزود: اگر شما به کلام وحی توجه نمائید آنجا که پیامبر را مورد خطاب قرار داده و می فرماید: " به پیروان ادیان دیگر بگو بیاید بر روی کلامی که میان ما و شما مشترک است و آن پرستش خداوند و شریک قرار ندادن برای اوست با هم جمع گردیم" به اهمیت توجه به مشترکات بجای  اختلافات پی می بریم.

عسگری در بخش آخر سخنان خود با تکیه بر کارآموزی و کسب مهارتهای فردی برای درآمد زایی، اظهار امیدواری کرد که بتواند در حد مقدورات شرایط مناسب تری برای رشد این عزیزان فراهم نماید.         

 

 


٠٠:٥٢ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٠٧٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
نشست تخصصی ویژه ولادت حضرت زهرا (س)روز زن
تبریز: پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی
رایزن فرهنگی ج.اا. در زیمبابوه با خواهران « بنیاد السلام» دیدار کرد
جشن میلاد صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) در هراره برگزار شد
بازدید از کالج فاطمه زهرا (س)
بنرها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 159554
 بازدید امروز : 105
 کل بازدید : 281839
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.7500
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت