دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
همزمان با بزرگداشت روز جهانی زن جشن میلاد صدیقه کبری و نشست تخصصی ویژه ولادت حضرت زهرا (س)روز زن در با عنوان بزرگداشت مقام مادر در هراره برگزار شد //// اقبال دانشجويان آفريقايي از تحصيل در ايران : دانشجوی آفریقایی بورسیه شده توسط رایزنی فرهنگی در دانشگاه اصفهان :« براي رسيدن به ايران ما يك قرن راه داريم» //// برگزاري مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد آل مخمد (ص)//// در ديدار با رييس دانشگاه زنان آفريقا طرح شد: توسعه همكاريهاي علمي با دانشگاههاي آفريقا اولويت اول رايزني فرهنگي است.


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری

نشست تخصصی ویژه ولادت حضرت زهرا (س)روز زن

به مناسبت میلاد با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)  نشست تخصصی به همین مناسبت با عنوان « بزرگداشت مقام مادر» به همت رایزنی فرهنگی در کالج اسلامی فاطمه زهرا(س) برگزار گردید.

در این نشست که با حضور جمع قابل توجهی از گروههای بانوان مسلمان پیرو اهل البیت (ع که از نقاط دور و نزدیک در این مراسم شرکت جسته بودند و نیز چند تن از بانوان مسیحی تاثیرگذار در توانمندسازی بانوان  تشکیل شده بود ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، «خانم حبیبه» از مرکز اسلامی گلن ویو به ایراد سخنانی در تکریم حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان زنی استوار و مادری نمونه برای تمامی مادران در طول تاریخ پرداخت و گفت: ما زنان امروز باید از او الگو بگیریم و استقامت و نقش فعال اور ا در جامعه زمانه الگوی خود قرار هیم.

سخنران دوم این نشست خانم سکینه از شهر موتاره در 260کیلومتری هراره بود که با ذكر فرازهایی از زندگی صدیقه کبری به نقش وی در حمایت از پدرش پیامبر اکرم و به نوعی "مادری کردن" برای وی که او را به لقب« امِّ ابیها» مفتخر نمود اشاره كرد.

 

مهمان افتخاری این نشست خانم سیباندا رییس موسسه« زنان پیشرو زیمبابوه » بود که با ستایش زنان مسلمان زیمبابوه که علیرغم مصائب و مشکلات موجود این طور پایبند به اصول و اعتقادات دینی خود هستند افزود: زنان باید هرچه بیشتر خود را توانمند سازند تا بتوانند نقش فعالتری را در جامعه آینده ایفا نمایند. وی ادامه داد: آنان نباید از پای بنشینند بلکه بايد پابرجا و مقاوم از جایگاه خود دفاع نمایند.

آخرین سخنران برنامه خانم هاجر ماکوئینجا مدیر کالج اسلامی فاطمه زهرا (س)بود که با اشاره به هدف اصلی این نشست که همانا ترغیب و تشویق زنان به شناخت جایگاه اجتماعی خود با نگاه به الگویی همچون فاطمه زهرا (س) بود به تشریح فعالیتهای انجام شده و در حال انجام این موسسه پرداخت. وی همچنین به معرفی چند طرح و ایده که می تواند نقش موثری در زمینه خوداشتغالی بانوان و کمک به درآمد خانوار نماید پرداخت.

قرائت شعر در مدح بی بی دو عالم از دیگر برنامه های این نشست بود که توسط یکی از دانش آموزان کالج انجام شد. در پایان برنامه شرکت کنندگان به اجرای سرود دستجمعی مدح خوانی میلاد بانوی گرامی اسلام پرداختند و از سوی میزبانان پذیرایی شدند.

شایان ذکر است در این نشست مقرر گردید صندوقی تشکیل گردد که بانوان با سپرده گذاریهای هرچند اندک بتوانند با دریافت وام به ایجاد کارهای درآمدزا با معونه اندک بپردازند.  نمایشگاهی نیز به پیشنهاد رایزنی فرهنگی  از محصولات تولیدی بانوان  در حاشیه این نشست برگزارشد.

ضمناً گزارش تلویزیونی این برنامه نیز از شبکه ZBC زیمبابوه پخش گردید.


١٥:٤٤ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٠٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج
نشست تخصصی ویژه ولادت حضرت زهرا (س)روز زن
تبریز: پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی
رایزن فرهنگی ج.اا. در زیمبابوه با خواهران « بنیاد السلام» دیدار کرد
جشن میلاد صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) در هراره برگزار شد
بازدید از کالج فاطمه زهرا (س)
بنرها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 159551
 بازدید امروز : 100
 کل بازدید : 281834
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.8749
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت