پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
دومین شماره فصلنامه الکترونیکی « آینه» از سوی رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در هراره منتشر شد/// توزیع کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا در میان مسلمانان و شیعیان شهرهای چاوونا و موتاره


  چاپ        ارسال به دوست

در مسجد آل محمد (ص) در هراره و در شهر چاونا با حضور شيعيان علي (ع)

جشن عيد سعيد غديرخم برگزار شد

در روز عيد ولايت و امامت جشن عيد سعيد غدير خم با حضور احمد عرفانیان سفیر ج.ا.ا در زیمبابوه، رضا عسگری رایزن فرهنگی، کارکنان سفارت و خانواده های آنان، شیخ اسماعیل دعا رییس شورای عالی امور اسلامی زیمبابوه، جمعی از دانشجویان کالج اسلامی فاطمه زهرا (س) و خانواده های ایرانیان مقیم در مسجد آل محمد (ص) شهر هراره برگزار شد.

در اين مراسم كه پس از قرائت دعاي روحبخش كميل برگزار شد ابتدا رايزن فرهنگي ضمن عرض شادباش و خيرمقدم ، به شخصيت استثنايي امير مومنان اشاره كرد و گفت: از آنجايي كه همه اين فرمايش پيامبر گرامي اسلام كه خود را شهر علم دانستند و علي (ع) را راه ورود و دستيابي به اين شهر علم، با مراجعه به نهج البلاغه امام علي (ع) مي توانيم به گنجينه علم نبي(ص) و امام (ع) دست يابيم. وي با اشاره به يكي از حكمتهاي اشاره شده در نهج البلاغه، ترجمه و تفسيري كوتاه از آن را براي حاضران بيان كرد.

در ادامه اين مراسم نيز «حاج ابوخليل» از شيعيان لبناني و « حسين» از دانش آموزان كالج اسلامي فاطمه زهرا (س) به ارائه سخنان خود در مورد اين رويداد بزرگ در تاريخ اسلام پرداختند.

سخنران پاياني مراسم « سيد حسن صفي الدين» از شيعيان لبناني و رييس هيئت امناي مسجد بود كه با اشاره به گوشه هايي از واقعه غدير به فرازهاي ديگري از حضور موثر و سرنوشت ساز امير مومنان علي عليه السلام در حفظ كيان اسلام همچون جنگ خندق و خيبر پرداخت.

شهر چائونا

در شهر چاونا در 120 كيلومتري هراره نيز مراسم مشابهي در روز جمعه با حضور شيخ عبدالله ماكوئينجا رييس كالج اسلامي فاطمه زهرا(س) و دانش آموزان اين مدرسه و جمعي از شيعيان اين شهر برگزار گرديد.

در اين مراسم شيخ ماكوئينجا ضمن تبريك اين روز به همه شيعيان بويژه هموطنان خود و حضار به ارائه تاريخ واقعه غدير پرداخت و فضايل امير المومنين علي عليه السلام را براي حضار برشمرد. وي با اشاره به شخصيت محوري علي عليه السلام حتي در زمان خلفاي راشدين به حضور وي به عنوان يكي از ستونهاي اسلام متذكر شد و گفت:" ايشان بخاطر حفظ كيان اسلام نقش محوري و موثري حتي در زمان خلفاي قبل از خود داشت و بخاطر حفظ وحدت و يكپارچگي جامعه اسلامي كه در آن زمان يك جامعه تازه پاگرفته و در حال رشد بود از حق مسلم خود گذشت."


١٢:١١ - جمعه ٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١١٦٧٩    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج
توزیع کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا
دومین شماره فصلنامه الکترونیکی انگلیسی « آینه» از سوی رایزنی فرهنگی منتشر شد.
مراسم جشن میلاد النبی (ص) و حضرت امام جعفر صادق در کالج فاطمه زهرا(س) و مرکز امام خمینی (ره) شهر کادوما برگزار شد
رونمایی از کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا
جشن میلاد رسول گرامي اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در هراره برگزار شد
بنرها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 172038
 بازدید امروز : 18
 کل بازدید : 305780
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.0469
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت