دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
دومین شماره فصلنامه الکترونیکی « آینه» از سوی رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در هراره منتشر شد/// توزیع کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا در میان مسلمانان و شیعیان شهرهای چاوونا و موتاره


  چاپ        ارسال به دوست

سمينار گراميداشت ولادت امام علي (ع) در مركز اسلامي فاطمه زهرا (س)

سمينار "امام علي و حقوق بشر" در مركز اسلامي فاطمه زهرا (س)

 

سمينار گراميداشت ولادت امام علي (ع) در مركز اسلامي فاطمه زهرا (س)

به مناسبت سالروز ولادت حضرت علي (ع) سميناري تحت عنوان "امام علي و حقوق بشر" در مركز اسلامي فاطمه زهرا (س) - با مساعدت رايزني فرهنگي ج. ا. ايران در زيمبابوه و با حضور شخصيتهاي شيعه، سني و مسيحي در روز شنبه 23 آوريل 2016 برابر با با 4 اردیبهشت 1395 برگزار گرديد.

 

 

در ابتداي اين جلسه شيخ عبدالله ماكوينجا رييس مركز اسلامي فاطمه زهرا (س) ضمن خوشامدگويي به حاضران در جلسه ابراز داشت امروز ولادت كسي را بزرگ ميداريم كه پيامبر اعظم (ص)‌ در باره ايشان فرمود كه دروازه دانش ميباشد.

اولين سخنران اين جلسه كشيش مالونگا بود كه با اشاره به بخشهايي از نامه امام علي (ع) به مالك اشتر نخعي ابراز داشت اگر پيروان اديان مختلف و بخصوص رهبران دنيا به توصيه‌هاي آن حضرت همواره مد نظر داشته باشند يقيناً جهاني عاري از خشونت خواهيم داشت كه انسانها خواهند توانست با يكديگر در كمال مسالمت و عدل زندگي نمايند.

سپس شيخ اسماعيل دعا رييس شوراي عالي امور مسلمانان در زيمبابوه كه رياست جلسه را بر عهده داشت ضمن بزرگداشت مقام امام علي (ع) و برشمردن گوشه‌هايي از شخصيت آن حضرت از سخنرانان جلسه دعوت نمود تا برداشتهاي خود از نامه امام به مالك اشتر را بيان نمايند.

 

سخنران بعدي جلسه كشيش كاوهو از شوراي كليساهاي آپوستوليك زيمبابوه، نيز با نقل فرازهايي از نامه فوق‌الشاره اظهار داشت مشخص است كه اين نامه به قلم يك فرد عادي نمي باشد و لذا از انصاف بدور است كه آموزه‌هاي آن مورد غفلت قرار گيرد.

سومين سخنران جلسه شيخ مصطفي چيندانداري شيخ حسينيه امام حسين (ع) شهر موتاره بود كه در بخشي از مقاله خود ابراز داشت نامه امام (ع) به مالك اشتر بيانگر اوج عدل، قسط و برابري ميباشد.

آقاي كلود كاسلز از فرهنگ آسماني و صلح جهاني (از آفريقاي جنوبي) نيز در بخشهايي از سخنان خود ابراز داشت هميشه بر اين باور بودم كه دين يكي از عوامل اصلي خشونت و درگيري در جهان بشري ميباشد اما با خواندن نامه علي (ع) به فرماندارش در مصر نظرم در مورد اين مساله تغيير كرد زيرا عبارتهاي اين نامه كه از سوي يك سياستمدار ديني نوشته به وضوح بيانگر اين است كه اسلام (آنطور كه از معناي آن بر مي‌آيد)‌ دين صلح و برابري و عدالت در جامعه است.

آخرين سخنران جلسه رايزن فرهنگي ج. ا. ايران در زيمبابوه بود كه ضمن اشاره به جمله معروف حضرت علي (ع) مبني بر اينكه ابتدا "حق را بشناس و بعد ببين چه كسي اهل حق است" ابرا داشت متاسفانه در طول تاريخ بشريت همواره بوده‌اند كسانيكه با كج‌فهمي از آموزه‌هاي ديني و سوء استفاده از آن جامعه انساني را دچار تنش و درگيري نموده‌اند و اگرچه اين مساله منحصر به برخي به اصطلاح مسلمانان نميشود، متاسفانه امروز شاهد بروز گروه‌هاي تروريستي همچون داعش و بوكوحرام هستيم كه به نام دين چه جنايتهايي نميكنند و حال آنكه همانطور كه دوستان مسيحي گفتند بزرگترين شاهد مدعا بر اينكه اسلام دين صلح و برابري است همين نامه اميرالمومنين به مالك اشتر ميباشد.

در پايان اين برنامه و به درخواست شركت‌كنندگان مسيحي ترجمه انگليسي قرآن به سخنرانان مسيحي جلسه اهداء شد.

 

 


١٧:٥٤ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥٠٥٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٠٣خروج
توزیع کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا
دومین شماره فصلنامه الکترونیکی انگلیسی « آینه» از سوی رایزنی فرهنگی منتشر شد.
مراسم جشن میلاد النبی (ص) و حضرت امام جعفر صادق در کالج فاطمه زهرا(س) و مرکز امام خمینی (ره) شهر کادوما برگزار شد
رونمایی از کتاب ترجمه دعای کمیل به زبان شونا
جشن میلاد رسول گرامي اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در هراره برگزار شد
بنرها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11707
 بازدید امروز : 256
 کل بازدید : 306270
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0.8750
صفحه اصلی|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت